AIR EMBALLERING
AIR net og AIR brikker
Vores marbleline i Arizona bliver leveret på paller med AIR net og AIR brikker. AIR emballering betyder færre hvide skjolder og at det er nemmere at tage fliserne fra hinanden uden der kommer ridser i overflade.
LANG HOLDBARHED
50x50x6 Arizona i høj kvalitet
MarbleLine flisen er støbt af kvalitetsmateriale som er blandet sammen og støbt i 2 Lag. Det nederste lag af flisen er støbt af grovbeton som giver flisens dens styrke og holdbarhed, som man kender fra traditionelle havefliser,, mens det øverste slidlag er et finere lag mixet med 2 nuancer for at danne den brunlige farve Arizona brun.
MarbleLine er produceret efter betonvare kontrollens højeste krav og er 3. parts overvåget hvilket betyder du får en flise der holder sin styrke og som har lang holdbarhed.
MIXET OVERFLADE
Tørstøbt 2-lags beton
MarbleLine fliser i Arizona brun er til dig der gerne vil have en belægning der skiller sig ud fra den traditionelle betonflise, MarbleLine serien er tørstøbt i 2-Lags beton hvor det øverste lag er blevet mikset med 2 nuancer som giver en brunlig farve også kaldt Arizona brun. MarbleLine serien er en smuk og anderledes flise uanset hvilke mønstre de bliver lagt i.
TERRASSER OG GANGSTIER
6 cm marbleline fliser
Anvendelse
MarbleLine 50x50x6 flise er flot til terrasser, indkørsler og gangstier. Tykkelsen på 6 cm gør at flisen kan anvendes til terrasser og gangstier. Hvis der skal køre trafik på området anbefaler vi at gå om i 8 cm tyk flise.