Betonbundplade Sort / Antracit 4x30x180 cm

330,00 kr. / stk

Betonbundplade Sort / Antracit 4x30x180 cm 330,00 kr. / stk


Varenummer (SKU): 25180 Kategori:
  • Hurtig levering
Sikker betaling

Kvalitet
  • Støbt med armering for ekstra holdbarhed
  • CE-mærket
  • Flot og beskyttende bund

Levering og afhentning
Vores hegnsprodukter bliver primært leveret med danske fragtmand med palleløfter.
Hvis du gerne vil afhente produktet kan du hente dem på vores lager. Vi anbefaler altid du bestiller varen inden afhentning.

Paller
Når der bestilles produkter på vores webshop, tilføjes der automatisk paller hvis varen vejer over 30 kg.
Pallen som tilføjes, er normalt en lang hegnspalle som koster 225 kr. Pallen kan fravælges i kurven, hvis man vælger afhentning.

Specifikationer

Bredde

4 cm

Længde

180 cm

Højde

30 cm

Vægt pr. stk

48 kg

Farve

Sort / Antracit

Vores betonbundplade er et essentielt element i en hegnsløsning. Denne højtydende bundplade er fremstillet i beton af høj kvalitet, er CE-mærket i overensstemmelse med DS/EN 12839, og kommer i en elegant sort/antracit farve, der vil tilføre et strejf af modernitet til dit udendørs område.

Denne betonbundplade er ikke kun visuelt tiltalende, men også utrolig robust. Den er styrket med tentorstål i midten og støbt for at modstå ekstreme vejrforhold og belastninger over tid. Med dansk produktion garanterer vi for kvaliteten og den holdbare konstruktion.

Betonbundpladen er designet til at blive brugt nederst i hegnet, hvor dit hegn kan monteres ovenpå. Denne struktur skaber en stabil og holdbar løsning, der forlænger hegnet levetid og beskytter det mod skader fra direkte jordkontakt.

Et af de mest unikke træk ved vores betonbundplade er dens alsidighed. Pladerne kan stables for at opnå en højere struktur, og de kan endda fungere som en hel sektion af et hegn, hvis det ønskes. Uanset dine specifikke behov, kan vores bundplade tilpasses for at opfylde dem.

Betonbundpladen er også let at tilpasse til din specifikke situation. Hvis du har brug for at skære et hjørne i pladen for at få hegnet til at “tanne”, kan du nemt gøre dette med en vinkelsliber udstyret med en diamantklinge.

Vores betonbundplade har følgende mål:

  • Bredde: 4 cm
  • Længde: 180 cm
  • Højde: 30 cm

Med vores betonbundplader opnår du en række fordele:

  • Beskyttelse af dit hegn mod fugtskader ved at forhindre direkte jordkontakt.
  • Muligheden for at stable pladerne for at justere hegnet højde.
  • Funktion som en effektiv kantsikring mod naboer på både lavere og højere niveauer.

Uanset om du bygger et nyt hegn eller opgraderer et eksisterende, er vores betonbundplade en pålidelig, holdbar og æstetisk tiltalende løsning, der vil stå tidens prøve. Invester i vores betonbundplade i dag og oplev den forskel, den kan gøre for dit udendørs område.