Fuglebad Rund Grå Ø50

995,00 kr. / stk

Kun 13 tilbage på lager

Tilføj til kurv
Fuglebad Rund Grå Ø50
Fuglebad Rund Grå Ø50
995,00 kr. / stk
Indhent tilbud
Varenummer (SKU): 406-9761-5512 Kategorier:
Levering og afhentning
Levering af fuglebad sker med DAO, GLS eller fragtmand - afhængigt af produktet størrelse, form og beskyttelsesbehov og den bestilte mængde.
Valg af leveringsform sker ud fra, hvad der sikrer den mest skånsomme transport af produktet. Bemærk at levering altid er hjemmelevering.

Ønsker du selv at afhente produktet, er det muligt. Vi anbefaler dog altid, at varen bestilles på forhånd, så den er klargjort og klar til afhentning.

Paller og anbrud
Der tilføjes automatisk paller ved levering af produkter over 30 kg. I enklte tilfælde kan palle også blive tilføjet ved lavere vægt, hvis produktets form eller håndtering kræver det. Hvis levering sker uden palle, fjernes pallen automatisk fra ordren, og pallebeløbet fratrækkes din ordre og faktura.

Specifikationer

Diameter

50 cm

Materiale

Granit

Farve

Lysgrå

Skål

Grov

Fuglebadet med en diameter på 50 cm er et imponerende og funktionelt tilbehør til din have eller terrasse. Fuglene vil elske at bade og drikke vand fra dette smukke og naturlige granitfuglebad.

Fuglebadet er lavet i natur granit, som giver det et råt og organisk udseende. Granit er kendt for sin holdbarhed og modstandsdygtighed over for vejr og vind, så det kan holde til at stå udenfor hele året rundt.

Fuglebadets skål er grov og ujævn, hvilket giver et naturligt look og samtidig giver fuglene en skridsikker overflade at sidde på, mens de bader og drikker vand. Skålen har en glat kant, som gør det nemt for fuglene at hoppe ind og ud af badet.

Fuglebadet har en smuk grå farve, der matcher perfekt med omgivelserne i din have eller på din terrasse. Fuglebadet vil også se smukt ud i kombination med andre haveornamenter og tilbehør, som du måtte have.

Fuglebadet er let at rengøre og vedligeholde. Du kan nemt fjerne blade, snavs og andet materiale fra skålen, og hvis du ønsker at rengøre det mere grundigt, kan du bruge en mild sæbe og vand. Fuglebadet kan også tåle frost, så du behøver ikke bekymre dig om at tage det ind i vintermånederne.