SquareLine 50x50x6 cm Grå Normal

Fra: 54,91 kr.

Tilføj til kurv
SquareLine 50x50x6 cm Grå Normal

Fri fragt 254 stk / 64 m2

2-lagsbeton

SquareLine 50x50x6 cm Grå Normal
Fra: 54,91 kr.
Der er 48 stk / 12 m² på en palle. Undgå anbrud og køb i hele paller
Indhent tilbud
Varenummer (SKU): STA-215006000 Kategori:
Kvalitet
  • Frostbestandige - egnet til det danske klima
  • Produceret i 2-lagsbeton for en ekstra fin overflade
  • CE- og trekantsmærket for høj kvalitet
  • Skridsikker overflade
Levering og afhentning
Vi tilbyder både levering og afhentning af havefliser – alt efter hvad der passer dig bedst.
Fliser leveres typisk med lastbil, kranbil eller lastbil med truck. Ved mindre ordrer (1 palle eller derunder) sker levering med fragtmand og palleløfter.
Havefliser leveres fragtfrit til brofaste øer med kranbil eller truckbil ved den angivne mængde. Den nødvendige mængde fremgår over overskriften på det enkelte produkt.
Ønsker du selv at afhente fliserne, kan de enten læsses på trailer, eller du kan tage dem løst fra pallen og dermed undgå palle.
Vi anbefaler altid, at du bestiller fliserne på forhånd, så du er sikker på, at de er på lager ved afhentning.
Paller og anbrud
Når du bestiller fliser, tilføjes paller automatisk i kurven - afhængig af hvor mange fliser du bestiller.
  • Paller har et depositum på 200 kr pr. stk
  • Ved returnering udbetales 120 kr. pr. palle
Pallerne kan returneres 10 steder, og du kan se alle retursteder her. Ved køb af mindre mængder end en hel palle åbnes pallen, og der tilføjes anbrud. Anbrud koster 115,- og giver dig mulighed for at købe præcis det antal fliser, du har brug for.
Tips til fliser
Bland fra flere paller
Der kan være små farveforskelle på fliser, også selvom de er fra samme produktion. Vi anbefaler derfor, du blander fliser fra flere paller under lægning. Det giver et mere jævnt og naturligt udtryk.
Lav den rigtige fugeafstand
Når du lægger fliser, skal der altid være plads til en fuge mellem stenene. Vi anbefaler en fuge på 3-5 mm, så fliserne ikke ligger direkte i betonkontakt. Det mindsker risiko for skader og stabilisere belægningen.
Undgå at efterlade sand på fliserne
Fej altid overskydende sand og fugesand væk fra fliserne. Hvis sand bliver liggende, kan det med tiden give hvide og gule skjolder og misfarvninger.
Brug ikke højtryksrenser
Med tiden kan fliser få alger og snavs, men vi fraråder brug af højtryksrenser. Den kan beskadige overfladen og gøre den mere modtagelig over for snavs fremover.
Brug det rigtige værktøj
Når man skærer fliser, anbefaler vi altid at bruge en vinkelsliber med diamantklinge, det gør skærearbejdet let.

Specifikationer

Bredde: Ingen valgt

50 cm

Længde: Ingen valgt

50 cm

Tykkelse: Ingen valgt

6 cm

Farve: Ingen valgt

Grå

Materiale: Ingen valgt

Beton

Kanter: Ingen valgt

Affasede kanter

Overflade: Ingen valgt

2-Lagsbeton

Velegnet til: Ingen valgt

Gangsti, Terrasse

Vægt pr. stk: Ingen valgt

31,5 kg

Vægt pr. palle: Ingen valgt

1512 kg

Antal stk pr. m²: Ingen valgt

4 stk

Antal stk pr. palle: Ingen valgt

48 stk

Antal m² pr. palle: Ingen valgt

12 m²

2-LAGSBETON

50x50x6 grå i høj kvalitet

SquareLine fliser er produceret af kvalitetsmaterialer og overholder betonvare kontrollens højeste krav, det betyder du får en holdbarflise både i levetid og styrke.

1lag 2lagsbeton tekst

SquareLine

Opnå en flot og elegant løsning med denne grå SquareLine flise. Den grå flise passer godt både med grå og sort farvede kopsten og chaussesten.

Squareline 50x50x6 giver et enkelt og stilfuldt udseende.
Flisen er produceret med skrå kant for at få det flotteste resultat.

Anvendelse

SquareLine flisen kan benyttes som terrassseflise og på gangstier.